Darbo Laikas

I-V 7:00 - 20:00

VI-VII NEDIRBAME

Loading...
Registracija2021-05-01T10:52:34+02:00

Registracija internetu

    reCAPTCHA formos apsauga naudojama laikantis korporacijos „Google“ privatumo politikos nuostatų ir naudojimo sąlygų.

    Registracija telefonu

    +370 527 31430

    +370 608 61113

    Rekvizitai

    Dažnai užduodami klausimai

    Kaip taisiklingai prižiūrėti dantis?2018-12-19T18:14:55+02:00

    Nuo taisyklingos burnos priežiūros priklauso Jūsų dantų bei dantenų sveikata.

    Gera burnos sveikata priklauso nuo:

    • Dantų valymosi laikas – dantis valytis būtina bent du kartus per dieną, ryte ir vakare, kadangi paprastai vieno valymosi metu nepavyksta pašalinti viso apnašo.
    • Valymosi trukmė – tam reikėtų paskirti bent dvi tris minutes.
    • Dantų šepetėlis – šepetėlis turėtų būti ne per minkštas (ultra soft), bet ir ne per kietas (hard), geriausia rinktis švelnų (soft) ar vidutinio kietumo (medium) šerelius. Šepetėlį keisti kas 2-3 mėnesius, jei persirgote infekcine liga (gripu, raudoniuke, vėjaraupiais) – iš karto.
    • Dantų pasta – danties kietųjų audinių atsistatymui ir ėduonies prevencijai būtinas fluoras. Suaugusiems reiktų atkreipti dėmesį, kad pastoje, kuria valosi dantis, būtų bent 1450 ppM fluoro (šį skaičių paprastai galima rasti ant dantų pastos pakuotės). Vaikams tinkamą dantų pastą rekomenduos gydytojas odontologas.
    • Valymosi judesiai – dantys turi būti valomi “šluojamuoju” judesiu, tai yra šepetėlis braukiamas nuo danties kaklelio ir dantenų link danties vainiko. Jei sudėtinga atlikti šiuos judesius, rekomenduojama dantis valytis sukamuoju judesiu.
    • Profesionali burnos higiena ir profilaktinės procedūros – bent kartą per metus ar kas pusę metų rekomenduojama apsilankyti pas gydytoją odontologą arba burnos higienistą profesionaliam dantų akmenų ir apnašo valymui, burnos sveikatos patikrinimui.
    Kaip prižiūrėti vainikėlius bei tiltų protezus?2018-12-19T18:15:20+02:00

    Nuo taisyklingos neišimamų protezų priežiūros priklauso Jūsų dantų bei dantenų sveikata, protezų tarnavimo laikas.

    • Maistas – venkite kramtyti labai kietą maistą, ypač bemetalės keramikos protezais. Tokie protezai gali skilti ir tapti nebetinkamais naudoti. Venkite vienu metu į burną dėti labai karšto ir labai šalto maisto (pvz. kava su ledais). Dėl staigaus medžiagų plėtimosi ir traukimosi protezai gali skilti.
    • Higiena – protezuoti dantys valomi tuo pačiu dantų šepetėliu ir pasta, kaip ir sveiki dantys. Labai svarbu tinkamai išsivalyti po tiltiniais protezais. Jeigu gydytojas odontologas arba burnos higienistas jums paskyrė naudoti papildomas burnos priežiūros priemones, jas naudoti būtina, jei norite kad protezai tarnautų ilgai ir patikimai.
    • Sportas ir laisvalaikis – sportuojant būtina dėvėti protezus apsaugančias plastikines kapas. Jeigu naktį arba dieną griežiate dantimis, dėvėkite kapą nuo bruksizmo (dantų griežimo).
    • Kontrolė – tinkamam protezų tarnavimui ir priežiūrai užtikrinti, reikalingi vizitai pas gydytoją odontologą arba burnos higienistą bent kartą per metus. Šie apsilankymai reikalingi net ir tada, jei manote, kad su dantų protezais neturite didesnių problemų.
    • Protezo lūžiai / atsicementavimas – jeigu protezas sulūžo arba atsicementavo, kreipkitės į dantį protezavusį gydytoją. Nebandykite protezų atgal priklijuoti patys naudodami klijus ar kitas priemones! Šios medžiagos nesuderinamos su žmogaus organizmu ir jų naudojimas burnoje gali turėti sveikatai ir gyvybei pavojingų pasekmių.
    • Skausmas ir diskomfortas – jei protezas yra nepatogus ir sukelia skausmą, kreipkitės į dantį protezavusį gydytoją.
    Kaip prižiūrėti plokštelės bei lanko protezus?2018-12-19T18:15:25+02:00

    Nuo taisyklingos išimamų protezų priežiūros priklauso Jūsų dantų bei dantenų sveikata, protezų tarnavimo laikas.

    • Diskomfortas is skausmas – Pradėjus nešioti naują išimamą protezą, pirmas 2 dienas galite jausti padidėjusį seilėtekį, pykinimą, gali būti sunku kalbėti. Per sekančias 3-5 dienas atsistato normalūs kramtymo judesiai, per 3-4 savaites prisitaiko raumenys, dalinai atsistato kramtymo pajėgumas ir kalba. Priprasti prie nuimamo protezo gali padėti specialios fiksavimo priemonės – pastos, pamušalai, milteliai, skysčiai.Jei protezai yra nepatogūs arba sukelia skausmą, kreipkitės į savo gydytoją. Prieš savo vizitą bent 6 valandas nešiokite protezą neišimdami- taip bus lengviau rasti skaudamą vietą ir pataisyti protezą.Pritaikytus protezus būtina nešioti nuolatos, nes po ilgesnės pertraukos jie gali būti nebetinkami naudoti.
    • Maistas – Moksliniais tyrimais nustatyta, kad išimamas protezas atstato apie 25% prarastų dantų kramtymo pajėgumų. Išimami protezai gali lūžti kramtant kietą maistą- gabalinį cukrų, riešutus ir pan., todėl tokio maisto reikėtų vengti.
    • Protezo valymas – Po valgio išimamas protezas valomas jį skalaujant po tekančiu šiltu vandeniu.
      Vakarais, prieš miegą protezą reikia išvalyti su šepetėliu ir dantų pasta be fluoro. Nakties metu protezas turi būti laikomas sausai.
      Protezas niekada neturėtų būti valomas ir skalaujamas karštu vandeniu- tai gali negrįžtamai sugadinti protezą.
      Protezo dėvėti naktį nerekomenduojama dėl neigiamo poveikio burnos gleivinei.
      Protezą rekomenduojama dezinfekuoti tam skirtais dezinfekuojančiais tirpalais.
    • Protezo pataisos – Burnos ertmės audiniai, esantys po protezu, laikui bėgant kinta, todėl plokštelinis protezas pasidaro nebetikslus ir gali slankioti ir kristi. Tokiu atveju gydytojas odontologas protezą gali perbazuoti, jei to atlikti neįmanoma- daromas naujas protezas.
      Jeigu lūžo protezas arba metalinė apkabėlė, kreipkitės į gydytoją odontologą- protezą kai kuriais atvejais dar gali būti įmanoma pataisyti. Netekus danties, į protezą galima įstatyti dirbtinį dantį vietoje pašalinto danties ir metalinę apkabėlę perkelti ant kito danties.
      Jei protezai yra fiksuojami ant implantų ir fiksuojantys elementai išdilo- kreipkitęs į protezavimą atlikusį gydytoją fiksuojančių elementų pakeitimui.
      Net jei protezas nekelia didesnių nepatogumų, pas gydytoją odontologą reikia apsilankyti praėjus 2 mėn. po protezavimo ir vėliau pakartotinai kas pusę metų protezų, dantų ir gleivinės patikrai.
    Kaip prižiūrėti po profesionalios burnos higienos?2018-12-19T18:15:30+02:00
    • Kraujavimas – po procedūros dantenos gali nestipriai kraujuoti dar apie 30 min- 1 val. Pirmą parą dėl nestipraus kraujavimo seilės gali būti rausvos.
    • Maistas – rekomenduojama nevalgyti apie 1 val. po procedūros, jei buvo atliktas nuskausminimas- nevalgyti, kol nepraeis nuskausminamųjų vaistų poveikis. Pirmą parą po profesionalios burnos higienos nevalgykite pigmentuotų maisto produktų (kava, arbata, raudonas vynas, šokoladas, limonadai su dažikliais ir kt.). Jei buvo atliktos fluoridų aplikacijos, 24 val. nevalgykite pieno produktų.
    • Vaistai – Vaistus reikia vartoti tik pagal gydytojo paskyrimą.
    • Skalavimas – jei buvo paskirta, vartokite antiseptinius burnos skalavimo skysčius nurodytu režimu.
    • Higiena – tinkama individuali burnos higiena pagreitins dantenų gijimą. Pirmą dieną po burnos higienos procedūros dantis valykite atsargiai, ypač prie dantenų. Nuo antros dienos dantys valomi įprastai, naudojant visas burnos higienisto paskirtas dantų priežiūros priemones.
    • Rūkymas ir alkoholis – bent 24 valandas po procedūros rekomenduojama nerūkyti.
    • Skausmas – pirmas 2-3 dienas po burnos higienos procedūros galite jausti nedidelį dantenų skausmą. Dantys gali tapti jautresni šaltam orui, nes nuvalomi dantų paviršiai, anksčiau buvę padengti dantų akmenimis ir apnašomis.
    • Pakartotiniai vizitai – pakartotiniai burnos higienos vizitai skiriami po 3-12 mėn arba anksčiau, priklausomai nuo individualių paciento burnos higienos įgūdžių ir klinikinės situacijos sudėtingumo.
    Kaip prižiūrėti po dantų balinimo?2018-12-19T18:15:34+02:00
    • Maistas – rekomenduojama nevalgyti apie 1 val. po procedūros, gerti tik vandenį, jei buvo atliktas nuskausminimas- nevalgyti, kol nepraeis nuskausminamųjų vaistų poveikis. Norint, kad balinimo efektas išliktų ilgiau, pirmas dvi savaites po dantų balinimo nevalgykite pigmentuotų maisto produktų (kava, arbata, raudonas vynas, šokoladas, limonadai su dažikliais ir kt.).
    • Higiena – Dantys valomi įprastai, naudojant visas burnos higienisto paskirtas dantų priežiūros priemones.
    • Rūkymas ir alkoholis – bent 24 valandas po procedūros rekomenduojama nerūkyti, negerti raudono vyno. Norint ilgiau išlaikyti balinimo rezultatus, rekomenduojama mesti rūkyti.
    • Skausmas – pirmas 2-3 dienas po dantų balinimo procedūros galite jausti nedidelį dantų skausmą. Dantys gali tapti jautresni šaltam orui, rūgščiam maistui. Jautrumas praeina savaime.
    • Vaistai – Vaistus reikia vartoti tik pagal gydytojo paskyrimą.
    • Pastabos – Balinamosios medžiagos neveikia dantyse esančių užpildų (plombų), todėl po balinimo juos gali reikėti keisti.
    Kaip prižiūrėti po dantų plombavimo?2018-12-19T18:16:08+02:00
    • Kraujavimas – po danties plombavimo dantenos gali negausiai kraujuoti. Kraujavimas sustos savaime per 20-30 min.
    • Maistas – kol nepraėjo nuskausminančių vaistų poveikis, nevalgykite- kramtydami galite įsikasti į žandą ar lūpą ir to nejausti.
    • Higiena – dantis prižiūrėti ir valytis kaip įprastai.
    • Skausmas – kai dantys būna stipriai pažeisti dantų ėduonies, po plombavimo galite jausti danties maudimą- pooperacinį danties jautrumą. Danties jautrumas turėtų mažėti ateinančias 2-3 savaites. Jei jaučiate stiprų naktinį skausmą, dantis pasidarė itin jautrus šaltam maistui ir orui, kreipkitės į jus gydžiusį gydytoją odontologą. Tai danties nervų ir kraujagyslių pluošto infekcijos ir uždegimo požymiai, kurie turi būti kuo skubiau gydomi atliekant endodontinį danties gydymą.
    • Nepatogus sukandimas – jei kitą dieną po plombavimo dantis atrodo per aukštas, kelia nepatogumų sukandant, kreipkitės į danties gydymą atlikusį gydytoją odontologą. Greičiausiai reikalingas papildomas sukandimo (okliuzijos) pritaikymas, kuris atliekamas papoliruojant plombą.
    Kaip prižiūrėti po vaikų gydymo?2018-12-19T18:16:13+02:00

    Po pieninio danties pašalinimo:

    • Kraujavimas – natūralu, kad po pieninio danties pašalinimo gali kraujuoti. 1 val. po danties pašalinimo reikia laikyti sukandus įdėtą tamponėlį. Kraujavimas nustoja savaime.
    • Maistas – pirmas 24 valandas po danties pašalinimo rekomenduojamas lengvas, minkšas, nekarštas maistas, rekomenduojama kramtyti sveikąja puse.
    • Vaistai – jei vaikas jaučia skausmą, gerti gydytojo paskirtus vaistus nurodytomis dozėmis skausmui malšinti.
    • Higiena – po pieninio danties pašalinimo dantis valytis kaip įprasta, iki 12m. vaikams rekomenduojama valytis dantis su tėvų priežiūra, gydytojo rekomenduota pasta.

    Po danties dengimo silantais ir plombavimo:

    • Maistas – dvi valandas po procedūros rekomenduojama nevalgyti, jei buvo atlikta nejautra – nevalgyti, kol yra jaučiamas užtirpimas, prižiūrėti vaiką, kad nesusikandžiotų lūpos. 24val po danties dengimo silantais ar atstatymo stiklojonomeriniu užpildu nevalgyti pieno produktų.
    • Skausmas – jei po danties plombavimo procedūros neturėtų būti jaučiamas stiprus skausmas. Jei vaikas skundžiasi skausmu, atvykite konsultacijai.
    • Higiena – dantis valytis kaip įprasta.

    Po danties dengimo vainikėliu:

    • Maistas – nevalgyti, kol nepraeis užtirpimas po nejautros. Prižiūrėti, kad vaikas nesusikandžiotų lūpos.
    • Skausmas – 24val po danties dengimo vainikėliu gali būti jaučiamas maudimas, dantenų skausmas. Tai yra normalu.
    • Vaistai – jei vaikas jaučia skausmą, gerti gydytojo paskirtus vaistus skausmui malšinti.
    • Higiena – dantį, padengtą vainikėliu, reikia valyti taip pat, kaip ir savus dantis, tėvai po dantų valymosi turėtų apžiūrėti, ar ant vainikėlio nėra baltų apnašų.
    Kaip prižiūrėti po kanalų gydymo?2018-12-19T18:16:16+02:00
    • Maistas – Pusvalandį po procedūros nevalgykite ir negerkite tam, kad sutvirtėtų laikinas danties užpildas (plomba). Jeigu jums buvo atlikta nejautra, nevalgykite, ko ji nepraeis- kramtydami galite susižaloti lūpas, skruostus arba liežuvį. Kol laikinas danties užpildas nepakeistas nuolatiniu, sugydytu dantimi nekąskite nieko kieto ar traškaus- dantis gali lūžti.
    • Laikinas užpildas – tarp kanalo gydymo etapų ir po kanalų gydymo laikinas danties užpildas būna hermetiškas (nepralaidus) iki 2 savaičių. Per šį laiką laikinas užpildas turi būti pakeistas nuolatiniu užpildu arba restauracija (kompozitine arba stiklojonomerine plombine medžiaga, stiklo pluošto kaiščiu). Normalu, kad per 2 savaites laikina plomba gali kiek nusidėvėti ir aptrupėti. Jei jaučiate diskomfortą dėl aštraus danties krašto arba visiškai iškrito laikian plomba, susisiekite su mumis. Jei taip atsitiko savaitgalį arba jūsų atostogų metu, prieš valgydami į danties ertmę įsidėkite vatos tamponėlį.
    • Higiena – gydomą dantį valyti ir prižiūrėti reikia įprastai, kaip ir kitus dantis, nebent kitaip nurodyta gydančio gydytojo.
    • Skausmas ir diskomfortas – po danties šaknų kanalų gydymo normalu jausti diskomfortą arba skausmą. Skausmas gali būti nuo silpno iki stipraus ir trukti nuo 2-3 dienų iki savaitės. Skausmo malšinimui vartokite gydytojo jums paskirtus vaistus. Jeigu skausmas nemažėja arba gydytojo paskirta vaistų dozė nepadeda, kreipkitės į mūsų kliniką.

    Labai retais atvejais, esant agresyviai kanalų infekcjai, jaučiamas labai stiprus skausmas ir tinimas. Gali būti bloga bendra savijauta, krėsti šaltkrėtis. Tokiais atvejais nedelsiant kreipkitės į jus gydžiusį gydytoją odontologą – gali prireikti gydymo antibiotikais, atlikti nedidelį pjūvį dantenose kad palengvėtų skausmas ir tinimas. Jei taip atsitinka savaitgaliais arba švenčių dienomis, kreipkitės į artimiausią ūmios pagalbos skyrių:

    Vilniuje – Žalgirio klinika, Žalgirio g. 115, I-V nuo 20 iki 8 val., savaitgaliais ir švenčių dienomis – visą parą.

    Kaune

    Klaipėdoje

    Kaip prižiūrėti po danties pašalinimo?2018-12-19T18:00:06+02:00
    • Kraujavimas – natūralu, kad po danties pašalinimo gali kraujuoti. 1 val. po danties pašalinimo reikia laikyti sukandus įdėtą tamponėlį. Jei kraujavimas nesiliauja, tamponą pakeiskite nauju, laikykite jį tvirtai sukandę dar 20-30 minučių. Jei reikia, pakartokite dar kartą. Seiles reikia ryti, bet nespjaudyti.
    • Maistas – pirmas 24 valandas po danties pašalinimo rekomenduojamas lengvas, minkšas, nekarštas maistas, rekomenduojama kramtyti sveikąja puse.
    • Vaistai – jei jums buvo paskirti vaistai, juos vartokite nurodytomis dozėmis ir intervalais. Jei buvo paskirtas antibiotikų kursas, būtina sugerti visą antibiotikų kursą, net jaučiant sveikatos būklės pagerėjimą.
    • Skalavimas – pirmą parą po danties pašalinimo negalima skalauti burnos- skalaujant galima pašalinti susidariusį krešulį. Galima gerti nekarštus skysčius. Po 1- 1,5 paros galima pradėti skalauti jums paskirtais antibakteriniais tirpalais, nenaudojant didelės jėgos. Tirpalas burnoje palaikomas apie 1 minutę, po to išspjaunamas.
    • Higiena – tinkama burnos higiena pagreitins žaizdų gijimą, bus mažesnė žaizdų infkecijos (užkrėtimo) rizika. Pirmosiomis dienomis po operacijos privaloma būti atsargiems ir dantis valyti švelniai, kad nepažeistumėte operacijos vietos ir/ar siūlių.
    • Rūkymas ir alkoholis – po danties pašalinimo nerūkykite bent 4-5 val., nes rūkymas kenkia žaizdos gijimui, gali atsinaujinti kraujavimas. 24 val. po danties pašalinimo negalima vartoti alkoholinių gėrimų.
    • Sportas ir laisvalaikis – pirmą parą po danties pašalinimo nerekomenduojama spotuoti, eiti į pirtį- padidėjus kraujospūdžiui, gali atsinaujinti kraujavimas iš žaizdos, iškristi krešulys.
    • Patinimas ir skausmas – kad mažiau patintų, ant skruosto ties pašalintu dantimi priglauskite ledo pūslę, apvyniotą rankšluosčiu ir laikykite iki 30 min. intervalais su 30 min. pertraukomis 1-2 valandas. Lengvą, maudžiantį skausmą turėtų numalšinti paskirti vaistai nuo skausmo. Vaistus vartokite gydytojo nurodytomis dozėmis. Jei po danties pašalinimo jaučiate stiprų skausmą, nemažėjantį vartojant paskirtus vaistus, arba iškrito susidaręs krešulys, nedelsiant kreipkitęs į dantį pašalinusį gydytoją odontologą.  Jeigu taip atsitinka savaitgalį arba Jūs negalite susisiekti su mumis, kreipkitės į artimiausią ūmios pagalbos skyrių ( Vilniuje – Žalgirio klinika, Žalgirio g. 115., nuo 20 iki 8 val., poilsio bei švenčių dienomis – visą parą).
    • Siūlės ir pooperacinė kontrolė – jei žaizda buvo susiūta, siūlių negalima liesti liežuviu, žaizdos traumuoti. Siūlės šalinamos praėjus 7-10 dienų po danties pašalinimo. Retais atvejais, kai žaizda buvo susiūta rezorbuojamomis (,,tirpstančiomis”) siūlėmis, siūlų šalinti nereikia. Jeigu gydytojas yra paskyręs laiką kontroliniams vizitams įvertinti žaizdos gijimą, į vizitus reikia atvykti laiku, siekiant išvengti komplikacijų. Jei danties šalinimas buvo sudėtingas ir nesusidarė krešulys, į danties vietą gali būti įdėtas dezinfekuojantis tvarstis- setonas. Setonas keičiamas gydytojo nustatytais intervalais iki žaizda yra pakankamai sugijusi kad nebebūtų tvarstoma.
    • Sinuso atsivėrimas – Šalinant viršutinio žandikaulio dantis galima komplikacija dėl anatomijos- viršutinio žandikaulio sinuso (ančio) atsivėrimas. Įvykus šiai komplikacijai, gali nestipriai kraujuoti iš nosies. 1-2 savaites nerekomenduojama pūsti nosies, plaukioti baseine, groti pučiamaisiais muzikos instrumentais.
    Kaip prižiūrėti po implantacijos?2018-12-19T17:57:30+02:00
    • Rūkymas ir alkoholis – Rūkant silpnėja audinių kraujotaka, prasčiau gija visos žaizdos, tiek ir pooperacinės, esančios burnoje po implantacijos. Rekomenduojama mesti rūkyti likus kelioms savaitėms iki operacijos ir nepradėti rūkyti iš viso ar bent 2 savaites po operacijos.
    • Sportas ir laisvalaikis – 1-3 d. po implantacijos nerekomenduojama spotuoti, eiti į pirtį.
    • Maistas – pirmą parą po implantacijos nevartoti karšto maisto ir karštų gėrimų. 7-10 dienų po operacijos rekomenduojamas minkštas maistas. Kietas aštrus maistas gali pakenkti gyjančiai žaizdai ir sukelti priešlaikinį implanto atsidengimą. Jei atlikta vienos stadijos implantacija, rekomenduojama minkštą maistą valgyti 3-4 savaites ir nekramtyti operuota puse, kad kramtymas nepakenktų implanto integracijai į kaulą.
    • Vaistai – paskirtus nesteroidinius vaistus nuo skausmo ir uždegimo (Ibuprofenum) vartokite nurodytomis dozėmis ir intervalais. Jei buvo paskirtas antibiotikų kursas, būtina sugerti visą antibiotikų kursą, net jaučiant sveikatos būklės pagerėjimą
    • Skalavimas – pirmą parą po implantavimo nerekomenduojama skalauti burnos. Galima gerti nekarštus skysčius. Po 1-1,5 paros galima pradėti skalauti jums paskirtais antibakteriniais tirpalais, nenaudojant didelės jėgos. Tirpalas burnoje palaikomas apie 1 minutę, po to išspjaunamas. Paskirtus skalavimo skysčius naudoti iki siūlių pašalinimo.
    • Higiena – Nuo antros pooperacinės paros dantys turi būti valomi dantų šepetėliu ir pasta. Profesionali burnos higiena turi būti atliekama kas 3 mėn. siekiant sumažinti lėtinės infekcijos buvimą burnoje.
    • Patinimas ir skausmas – 1-7 d. po implantacijos  galimas silpnas skausmas,maudimas ir tinimas. Skausmo malšinimui vartokite jums paskirtus vaistus nurodytomis dozėmis. Jei jaučiate stiprų skausmą, kreipkitės į jus operavusį gydytoją.
    • Siūlės ir pooperacinė kontrolė – Siūlės išimamos 7-10 dieną po operacijos. Po 12 savaičių po operacijos reikia apsilankyti pas operavusį gydytoją klinikinei ir radiologinei apžiūrai. Būtina nuolat sekti gleivinės ir protezų būklę, esant įtarimams – atlikti ne tik klinikinį, bet ir rentgenologinį tyrimą.