Konsultacijos

Jei turite kitose gydymo įstaigose darytų rentgeno nuotraukų, kompiuterinių tomogramų įrašų, ligos istorijos kopijų iš kitų gydymo įstaigų, prašome jas atsinešti į konsultaciją. Prieš konsultaciją išsivalyti dantis.

Atvykus į kliniką pateiksime anketą su klausimais apie bendrą sveikatos būklę, sutrikimus ir vartojamus vaistus. Šie ir visi kiti konsultacijos metu surinkti duomenys yra konfidencialūs ir naudojami tik gydymo planavimo ir gydymo tikslais.

Kabinete gydytojas odontologas apžiūrės burną, įvertins dantų ir dantenų būklę. Taip pat įvertinama jau esamų užpildų (plombų), protezų būklė, dantų paslankumas ir nusidėvėjimas. Esant sudėtingiems atvejams, daromos pavienių dantų ir/arba visos burnos (panoraminės) rentgeno nuotraukos. Kai bus surinkti visi diagnostikai ir gydymo planavimui reikalingi duomenys, gydytojas jums suprantamais žodžiais perteiks visą informaciją apie pastebėtas sveikatos problemas ir reikalingą gydymą, atsakys į visus jums iškilusius klausimus.

Raštu sudaromas gydymo planas, kuriame nurodomos reikalingos procedūros bei jų įkainiai. Pacientui pateikiama gydymo plano ir rentgeno nuotraukų kopijos.

Konsultacija, priklausomai nuo atvejo sudėtingumo ir reikalingų papildomų tyrimų, trunka iki 1 valandos. Tais atvejais, kai reikalingi diagnostiniai modeliai ir skaitmeninė šypsenos analizė ir gydymo planavimas konsultacija atliekama dviejų apsilankymų metu, kurių kiekvienas trunka iki 1 valandos.

Burnos higiena

Prieš profesionalią burnos higieną išsivalyti dantis.

Burnos higienistė trumpai išdėstys procedūros eigą. Apžiūrėjus burnos ertmę ir įvertinusi dantų akmenų sankaupas, dantenų uždegimą ir dantų paslankumą, jus informuos apie pastebėtus dantų ir dantenų sveikatos sutrikimus.

Dantų akmenys pašalinami ultragarsiniais ir rankiniais instrumentais, tada nuo visų dantų paviršių nuvalomos pigmentinės apnašos, jas purškiant sodos, vandens ir oro srove. Galiausiai dantų paviršiai nupoliruojami profilaktine pasta ir šepetėliu.

Procedūros trukmė ir reikalingų apsilankymų skaičius priklauso nuo apnašų kiekio ant dantų ir dantenų uždegimo. Esant nestipriam dantenų uždegimui, burnos higiena atliekama per ~ 1 val. trukmės vizitą. Jei dantenų uždegimas stiprus ir apnašų daug, higiena atliekama per 2-3 apsilankymus.

Dantų balinimas

Prieš dantų balinimą išsivalyti dantis. Dažniausiai prieš atliekant dantų balinimą skiriamos profesionalios burnos higienos procedūros. Svarbu, kad balinamų dantų paviršiai būtų kuo švaresni.

Prieš balinant dantis, burnos higienistė arba gyd. odontologas supažindins su procedūros eiga. Dantenos uždengiamos apsaugine medžiaga, o ant dantų užtepiamas balinantis gelis. Balinančia lempa aktyvavus gelį, dantys šviesėja. Jei reikia, balinantis gelis užtepiamas pakartotinai. Baigus balinimą, dantys nuvalomi.

Visa procedūra užtrunka apie 2 val. Pakartotinis balinimas užrtunka 1 val.

Ėduonies gydymas

Prieš dantų ėduonies gydymą išsivalyti dantis. Dažniausiai prieš pradedant terapinį gydymą ir protezavimą skiriamos burnos higienos procedūros. Svarbu, kad plombuojamų dantų paviršiai būtų švarūs.

Prieš procedūrą gyd. odontologas supažindins su procedūros eiga. Atliekamas ėduonies pažeisto danties srities nuskausminimas. Jei gydomi apatinio žandikaulio krūminiai ir prieškrūminiai dantys, gali būti atliekama laidinė nejautra, nuskausminanti tiek krūminius ir prieškrūminius dantis, tiek ir lūpą bei pusę liežuvio.

Specialiais instrumentais pašalinami ėduonies pažeisti danties audiniai, seni ir nekokybiški užpildai. Dantys izoliuojami nuo drėgmės, naudojant drėgmę sugeriančias medžiagas ir/arba koferdamą, visą burną dengiančią izoliacinę gumą. Pažeistos ir pašalintos danties struktūros atstatomos šviesoje kietėjančiomis plombinėmis medžiagomis. Poliruojant plombos paviršių, nulyginami aštrūs kraštai, pritaikomas sąkandis.

Vieno danties ėduonies gydymas užtrunka ~1 val. Kai danties vainikas stipriai pažeistas ėduonies, gydymas gali užtrukti ilgiau.

Endodontija

Prieš endodontinį gydymą išsivalykite dantis. Jei jaučiate skausmą, 1-2 val. prieš procedūrą išgerkite jums paskirtų vaistų nuo skausmo (ibuprofeno, paracetamolio ar kt.).

Jei jums suprotezuoti širdies vožtuvai arba sergate širdies ir kraujagyslių liga, iš anksto informuokite jus gydantį gydytoją.

Jei jums buvo paskirti antibiotikai bakterinio endokardito profilaktikai, paskirtą antibiotikų dozę išgerkite 1-2 val. prieš procedūrą.

Prieš procedūrą gyd. odontologas supažindins su procedūros eiga. Atliekamas endodontiškai gydomo danties srities nuskausminimas. Jei gydomi apatinio žandikaulio krūminiai ir prieškrūminiai dantys, gali būti atliekama laidinė nejautra, nuskausminanti tiek krūminius ir prieškrūminius dantis, tiek ir lūpą bei pusę liežuvio.

Specialiais instrumentais pašalinami ėduonies pažeisti danties audiniai, seni ir nekokybiški užpildai atveriamas danties nervas. Dantis izoliuojamas nuo drėgmės ir burnos mikrofloros uždedant izoliacinę gumą- koferdamą. Jei danties vainikas labai stipriai pažeistas ėduonies ir koferdamo uždėti neįmanoma, trūkstamos danties sienelės prieš tai atstatomos plombinėmis medžiagomis.

Naudojant dezinfekcines medžiagas, instrumentus ir lazerio spinduliuotę, išvalomi suirę danties nervo audiniai, mikroorganizmų kolonijos. Jei atliekamas danties kanalų pergydymas, šalinami atsidalinę instrumentai, kanalų plombinės medžiagos.

Esant stipriai išplitusiai infekcijai, į kanalus įvedama dezinfekcinė pasta, kuri kanaluose laikoma iki kito apsilankymo. Išdezinfekuoti kanalai užplombuojami. Gydymo metu daromos kontrolinės rentgeno nuotraukos.

Endodontiškai gydyti dantys yra trapesni, mažiau atsparūs kramtymo jėgoms, todėl gali lūžti danties vainikas arba šaknys. Po tokių lūžių dantys šalinami.

Endodontiškai gydyti dantys bus atsparesni kramtymo jėgoms juos suprotezavus.

Endodontinio gydymo trukmę prognozuoti sunku- gydymas gali užtrukti nuo 1 val. iki kelių apsilankymų po 1-2 val. Gydymo trukmė priklauso nuo danties kanalų skaičiaus, jų anatomijos, pradinės diagnozės ir kitų veiksnių.

Protezavimas

Protezavimas yra paskutinis gydymo etapas. Prieš pradedant dantų protezavimą, jums bus atliktos kitos reikalingos paruošiamosios procedūros.

Prieš protezavimo procedūras išsivalyti dantis.

Protezuojant atkuriamas dantų pajėgumas kramtyti maistą bei jų estetinė išvaizda. Priklausomai nuo to, kiek dantų likę, kokia dantų ir juos fiksuojančių periodonto audinių būklė, dantys gali būti protezuojami:

  • Fiksuotais protezais (laminatėmis, užklotais, vainikėliais, tiltais). Šie protezai cementuojami prie dantų arba fiksuojami ant implantų. Fiksuoti protezai yra neišimami, geriau atkuria kramtymo funkciją ir, kaip teigia dauguma pacientų, yra daug patogesni.

  • Išimamais protezais (plokštelėms arba lanko atraminiais protezais). Šie protezai yra išimami, t.y. juos reikia įsidėti ryte ir išsiimti vakare. Šie protezai gali atkurti iki 15-25% kramtymo funkcijos. Kad tokie protezai geriau laikytųsi, gali reikėti naudoti papildomas priemones (spec. pastas, pamušalus). Jei apatinio žandikaulio kaulas po dantų netekimo stipriai atrofavosi, apatinio žandikaulio ploštelių fiksavimui pagerinti naudojami implantai.

Priklausomai nuo gydymo plano ir numatytų protezavimo būdų, protezuojant šlifuojami ir skanuojami dantys arba imami žandikaulių atspaudai.

Gydymo trukmė priklauso nuo protezo tipo, esamos klinikinės situacijos ir daugybės kitų veiksnių. Numatomus protezavimo etapus, jų eigą ir trukmę nurodys protezuojantis gydytojas.

Implantavimas

Prieš implanatvimą išsivalykite dantis. Jei jums suprotezuoti širdies vožtuvai arba sergate širdies ir kraujagyslių liga, vartojate vaistus, iš anksto informuokite jus gydantį gydytoją.

Jei jums buvo paskirti antibiotikai bakterinio endokardito profilaktikai, paskirtą antibiotikų dozę išgerkite 1-2 val. prieš procedūrą.

Implantuojant sukuriama atrama protezui, į kaulą įsriegiant titaninį šaknies protezą- implantą. Prieš operaciją gydytojas arba asistentė į raumenį suleis vaistų nuo skausmo ir tinimo, kurie mažina tinimą ir skausmą po procedūros. Tada atliekamas vietinis nuskausminimas, paciento veidas uždengiamas steriliu chirurginiu užklotu. Žandikaulio kaule paruošiama ložė implantui, į ją įsriegiamas implantas. Chiruginė žaizda užveriama siūnant. Jei žandikaulio kaulas yra stipriai sunykęs ir nėra pakankamai vietos implantui, gali reikėti pakelti sinuso dugną arba kaulą augmentuoti. Apie šią papildomą reikalingą procedūrą būsite informuotas iš anksto.

Procedūros metu pacientai yra pilnai sąmoningi. Po procedūros pacientai jaučiasi gerai, dažniausiai gali vairuoti, dirbti.

Implantavimas, priklausomai nuo klinikinės situacijos sudėtingumo, gali užtrukti nuo mažiau nei valandos iki 3 val. ir daugiau.

Vaikų gydymas

Prieš vaikų gydymą padėkite jiems išsivalyti dantis. Jei vaikas serga kita, ne dantų liga, arba vartoja vaistus, iš anksto informuokite savo gydytoją odontologą.

Prieš procedūrą gyd. odontologas išsigandusius padrąsins, sunerimusius nuramins ir jums ir jūsų vaikams suprantamai paaiškins kas bus daroma dantų gydymo metu. Mažieji pacientai (kaip ir suaugę) labiausiai bijo tų procedūrų ir instrumentų odontologo kabinete, kurių nepažįsta, todėl vadovaujamės sakau-rodau-darau principu- papasakojame kam reikalingas instrumentas arba įrenginys, parodome kaip jis veikia ir tik tada jį naudojame.

Vaikams, kaip ir suaugusiems, prieš gydant ėduonį arba šalinant negrįžtamai pažeistus pieninius dantis, naudojamas vietinis nuskausminimas. Atsižvelgiant į tai, mažesniems pacientams taikomos ir mažesnės vaistų dozės. Po nuskausminimo išvalomi ėduonies pažeisti danties audiniai ir dantys plombuojami, arba pašalinami grėsmę nuolatinių dantų užuomazgoms keliantys, stipriai sugedę pieniniai dantys. Jei pieninis dantis stipriai pažeistas ėduonies ir yra prasidėjęs jo nervo uždegimas, bet dantį reikia išsaugoti dar kelis metus, atliekamas danties kanalų gydymas.

Vaikų gydymo procedūros trunka iki 1 val.

Dantų šalinimas

Prieš dantų šalinimą išsivalykite dantis. Jei jaučiate skausmą, 1-2 val. prieš procedūrą išgerkite jums paskirtų vaistų nuo skausmo (ibuprofeno, paracetamolio ar kt.).

Jei jums suprotezuoti širdies vožtuvai arba sergate širdies ir kraujagyslių liga, vartojate vaistus, iš anksto informuokite jus gydantį gydytoją.

Jei jums buvo paskirti antibiotikai bakterinio endokardito profilaktikai, paskirtą antibiotikų dozę išgerkite 1-2 val. prieš procedūrą.

Jei dantys stipriai pažeisti dantų ėduonies, yra labai paslankūs dėl periodontito, kelia bendrų sveikatos sutrikimų arba tolimesnis danties gydymas yra neracionalus, dantys šalinami, taip pagerinant sveikatą ir savijautą. Procedūros metu po nuskausminimo gydytojas chirurginiais instrumentais išjudins dantį ir jį pašalins. Jei raiščių jungtis tarp kaulo ir danties yra sukaulėjusi, dantis gali būti išjudinamas prieš tai pašalinant nedidelę dalį tarp ir aplink šaknis esančio kaulo.

Po pašalinimo išvalomi infekcijos pažeisti audiniai, pūliniai ir cistos. Jei pooperacinė žaizda didelė, ji gali būti siūnama chirurginiu siūlu, dedama tvarstomoji medžiaga (setonas).

Danties šalinimas, priklausomai nuo sudėtingumo, gali užtrukti nuo 15 min iki 1,5 val.

Burnos chirugija

Prieš bet kurią burnos chirurgijos procedūrą išsivalykite dantis. Jei jaučiate skausmą, 1-2 val. prieš procedūrą išgerkite jums paskirtų vaistų nuo skausmo (ibuprofeno, paracetamolio ar kt.).

Jei jums suprotezuoti širdies vožtuvai arba sergate širdies ir kraujagyslių liga, iš anksto informuokite jus gydantį gydytoją.

Jei jums buvo paskirti antibiotikai bakterinio endokardito profilaktikai, paskirtą antibiotikų dozę išgerkite 1-2 val. prieš procedūrą.

Papildomos burnos chirugijos procedūros (šaknies viršūnės rezekcija, chirurginis periodonto gydymas, danties vainiko prailginimas, retinuotų dantų šalinimas ir kt.) yra labai specifinės operacijos. Apie kiekvienos procedūros eigą ir reikalingus etapus jus informuos jūsų gydytojas. Visos chirurginės operacijos atliekamos su vietiniu nuskausminimu.

Skirtingos burnos chirurgijos procedūros gali užtrukti nuo 30 min. iki 2-3 val. Apie numatomą procedūros trukmę informuos ją atliekantis gydytojas.

Rentgeno nuotraukos

Prieš darant rentgeno nuotrauką, paprašysime nusiimti metalinius papuošalus (auskarus, plaukų seges, pakabukus ir grandinėles) bei plokšteles ar lanko atraminius protezus (“biugelius”).

Jei šiuo metu laukiatės, arba įtariate, kad laukiatės, informuokite savo gydytoją odontologą prieš darant rentgeno nuotrauką.

Jums bus uždėta speciali, rentgeno spinduliuotės nepraleidžianti liemenė. Tolimesnė eiga priklauso nuo daromos rentgeno nuotraukos:

  • jei bus daroma dentalinė (2-3 dantų) rentgeno nuotrauka, į burną, už danties bus įdėtas daviklis. Į daviklį nukreipiamas rentgeno aparatas, daroma nuotrauka. Duomenys iš aparato paverčiami skaitmenine nuotrauka.
  • jei bus daroma panoraminė (visos burnos) rentgeno nuotrauka, gydytojas padės užimti tinkamą stovimą poziciją rentgeno aparate. Ekspozicijos (nuotraukos darymo) metu aparatas suksis aplink jus 10-15 sekundžių. Duomenys iš aparato paverčiami skaitmenine panoramine nuotrauka.
  • jei bus daroma konusinio pluošto kompiuterinė tomograma, gydytojas padės užimti tinkamą stovimą poziciją rentgeno aparate. Ekspozicijos (kompiuterinės tomogramos darymo) metu aparatas suksis aplink jus 10-15 sekundžių. Duomenys iš aparato paverčiami kompiuterine tomograma.

Po procedūros nuotraukos lieka išsaugotos klinikos kompiuteriuose. Rentgenuo nuotraukų kopijos įrašomos į skaitmenines laikmenas ir atiduodamos pacientams. Pacientams pageidaujant, nuotraukos taip pat gali būti spausdinamos, siunčiamos el. paštu ar perduodamos kitais būdais.

Konsultacijos

Jei turite kitose gydymo įstaigose darytų rentgeno nuotraukų, kompiuterinių tomogramų įrašų, ligos istorijos kopijų iš kitų gydymo įstaigų, prašome jas atsinešti į konsultaciją. Prieš konsultaciją išsivalyti dantis.

Atvykus į kliniką pateiksime anketą su klausimais apie bendrą sveikatos būklę, sutrikimus ir vartojamus vaistus. Šie ir visi kiti konsultacijos metu surinkti duomenys yra konfidencialūs ir naudojami tik gydymo planavimo ir gydymo tikslais.

Kabinete gydytojas odontologas apžiūrės burną, įvertins dantų ir dantenų būklę. Taip pat įvertinama jau esamų užpildų (plombų), protezų būklė, dantų paslankumas ir nusidėvėjimas. Esant sudėtingiems atvejams, daromos pavienių dantų ir/arba visos burnos (panoraminės) rentgeno nuotraukos. Kai bus surinkti visi diagnostikai ir gydymo planavimui reikalingi duomenys, gydytojas jums suprantamais žodžiais perteiks visą informaciją apie pastebėtas sveikatos problemas ir reikalingą gydymą, atsakys į visus jums iškilusius klausimus.

Raštu sudaromas gydymo planas, kuriame nurodomos reikalingos procedūros bei jų įkainiai. Pacientui pateikiama gydymo plano ir rentgeno nuotraukų kopijos.

Konsultacija, priklausomai nuo atvejo sudėtingumo ir reikalingų papildomų tyrimų, trunka iki 1 valandos. Tais atvejais, kai reikalingi diagnostiniai modeliai ir skaitmeninė šypsenos analizė ir gydymo planavimas konsultacija atliekama dviejų apsilankymų metu, kurių kiekvienas trunka iki 1 valandos.

Burnos higiena

Prieš profesionalią burnos higieną išsivalyti dantis.

Burnos higienistė trumpai išdėstys procedūros eigą. Apžiūrėjus burnos ertmę ir įvertinusi dantų akmenų sankaupas, dantenų uždegimą ir dantų paslankumą, jus informuos apie pastebėtus dantų ir dantenų sveikatos sutrikimus.

Dantų akmenys pašalinami ultragarsiniais ir rankiniais instrumentais, tada nuo visų dantų paviršių nuvalomos pigmentinės apnašos, jas purškiant sodos, vandens ir oro srove. Galiausiai dantų paviršiai nupoliruojami profilaktine pasta ir šepetėliu.

Procedūros trukmė ir reikalingų apsilankymų skaičius priklauso nuo apnašų kiekio ant dantų ir dantenų uždegimo. Esant nestipriam dantenų uždegimui, burnos higiena atliekama per ~ 1 val. trukmės vizitą. Jei dantenų uždegimas stiprus ir apnašų daug, higiena atliekama per 2-3 apsilankymus.

Ėduonies gydymas

Prieš dantų ėduonies gydymą išsivalyti dantis. Dažniausiai prieš pradedant terapinį gydymą ir protezavimą skiriamos burnos higienos procedūros. Svarbu, kad plombuojamų dantų paviršiai būtų švarūs.

Prieš procedūrą gyd. odontologas supažindins su procedūros eiga. Atliekamas ėduonies pažeisto danties srities nuskausminimas. Jei gydomi apatinio žandikaulio krūminiai ir prieškrūminiai dantys, gali būti atliekama laidinė nejautra, nuskausminanti tiek krūminius ir prieškrūminius dantis, tiek ir lūpą bei pusę liežuvio.

Specialiais instrumentais pašalinami ėduonies pažeisti danties audiniai, seni ir nekokybiški užpildai. Dantys izoliuojami nuo drėgmės, naudojant drėgmę sugeriančias medžiagas ir/arba koferdamą, visą burną dengiančią izoliacinę gumą. Pažeistos ir pašalintos danties struktūros atstatomos šviesoje kietėjančiomis plombinėmis medžiagomis. Poliruojant plombos paviršių, nulyginami aštrūs kraštai, pritaikomas sąkandis.

Vieno danties ėduonies gydymas užtrunka ~1 val. Kai danties vainikas stipriai pažeistas ėduonies, gydymas gali užtrukti ilgiau.

Dantų balinimas

Prieš dantų balinimą išsivalyti dantis. Dažniausiai prieš atliekant dantų balinimą skiriamos profesionalios burnos higienos procedūros. Svarbu, kad balinamų dantų paviršiai būtų kuo švaresni.

Prieš balinant dantis, burnos higienistė arba gyd. odontologas supažindins su procedūros eiga. Dantenos uždengiamos apsaugine medžiaga, o ant dantų užtepiamas balinantis gelis. Balinančia lempa aktyvavus gelį, dantys šviesėja. Jei reikia, balinantis gelis užtepiamas pakartotinai. Baigus balinimą, dantys nuvalomi.

Visa procedūra užtrunka apie 2 val. Pakartotinis balinimas užrtunka 1 val.

Endodontija

Prieš endodontinį gydymą išsivalykite dantis. Jei jaučiate skausmą, 1-2 val. prieš procedūrą išgerkite jums paskirtų vaistų nuo skausmo (ibuprofeno, paracetamolio ar kt.).

Jei jums suprotezuoti širdies vožtuvai arba sergate širdies ir kraujagyslių liga, iš anksto informuokite jus gydantį gydytoją.

Jei jums buvo paskirti antibiotikai bakterinio endokardito profilaktikai, paskirtą antibiotikų dozę išgerkite 1-2 val. prieš procedūrą.

Prieš procedūrą gyd. odontologas supažindins su procedūros eiga. Atliekamas endodontiškai gydomo danties srities nuskausminimas. Jei gydomi apatinio žandikaulio krūminiai ir prieškrūminiai dantys, gali būti atliekama laidinė nejautra, nuskausminanti tiek krūminius ir prieškrūminius dantis, tiek ir lūpą bei pusę liežuvio.

Specialiais instrumentais pašalinami ėduonies pažeisti danties audiniai, seni ir nekokybiški užpildai atveriamas danties nervas. Dantis izoliuojamas nuo drėgmės ir burnos mikrofloros uždedant izoliacinę gumą- koferdamą. Jei danties vainikas labai stipriai pažeistas ėduonies ir koferdamo uždėti neįmanoma, trūkstamos danties sienelės prieš tai atstatomos plombinėmis medžiagomis.

Naudojant dezinfekcines medžiagas, instrumentus ir lazerio spinduliuotę, išvalomi suirę danties nervo audiniai, mikroorganizmų kolonijos. Jei atliekamas danties kanalų pergydymas, šalinami atsidalinę instrumentai, kanalų plombinės medžiagos.

Esant stipriai išplitusiai infekcijai, į kanalus įvedama dezinfekcinė pasta, kuri kanaluose laikoma iki kito apsilankymo. Išdezinfekuoti kanalai užplombuojami. Gydymo metu daromos kontrolinės rentgeno nuotraukos.

Endodontiškai gydyti dantys yra trapesni, mažiau atsparūs kramtymo jėgoms, todėl gali lūžti danties vainikas arba šaknys. Po tokių lūžių dantys šalinami.

Endodontiškai gydyti dantys bus atsparesni kramtymo jėgoms juos suprotezavus.

Endodontinio gydymo trukmę prognozuoti sunku- gydymas gali užtrukti nuo 1 val. iki kelių apsilankymų po 1-2 val. Gydymo trukmė priklauso nuo danties kanalų skaičiaus, jų anatomijos, pradinės diagnozės ir kitų veiksnių.

Protezavimas

Protezavimas yra paskutinis gydymo etapas. Prieš pradedant dantų protezavimą, jums bus atliktos kitos reikalingos paruošiamosios procedūros.

Prieš protezavimo procedūras išsivalyti dantis.

Protezuojant atkuriamas dantų pajėgumas kramtyti maistą bei jų estetinė išvaizda. Priklausomai nuo to, kiek dantų likę, kokia dantų ir juos fiksuojančių periodonto audinių būklė, dantys gali būti protezuojami:

  • Fiksuotais protezais (laminatėmis, užklotais, vainikėliais, tiltais). Šie protezai cementuojami prie dantų arba fiksuojami ant implantų. Fiksuoti protezai yra neišimami, geriau atkuria kramtymo funkciją ir, kaip teigia dauguma pacientų, yra daug patogesni.

  • Išimamais protezais (plokštelėms arba lanko atraminiais protezais). Šie protezai yra išimami, t.y. juos reikia įsidėti ryte ir išsiimti vakare. Šie protezai gali atkurti iki 15-25% kramtymo funkcijos. Kad tokie protezai geriau laikytųsi, gali reikėti naudoti papildomas priemones (spec. pastas, pamušalus). Jei apatinio žandikaulio kaulas po dantų netekimo stipriai atrofavosi, apatinio žandikaulio ploštelių fiksavimui pagerinti naudojami implantai.

Priklausomai nuo gydymo plano ir numatytų protezavimo būdų, protezuojant šlifuojami ir skanuojami dantys arba imami žandikaulių atspaudai.

Gydymo trukmė priklauso nuo protezo tipo, esamos klinikinės situacijos ir daugybės kitų veiksnių. Numatomus protezavimo etapus, jų eigą ir trukmę nurodys protezuojantis gydytojas.

Vaikų gydymas

Prieš vaikų gydymą padėkite jiems išsivalyti dantis. Jei vaikas serga kita, ne dantų liga, arba vartoja vaistus, iš anksto informuokite savo gydytoją odontologą.

Prieš procedūrą gyd. odontologas išsigandusius padrąsins, sunerimusius nuramins ir jums ir jūsų vaikams suprantamai paaiškins kas bus daroma dantų gydymo metu. Mažieji pacientai (kaip ir suaugę) labiausiai bijo tų procedūrų ir instrumentų odontologo kabinete, kurių nepažįsta, todėl vadovaujamės sakau-rodau-darau principu- papasakojame kam reikalingas instrumentas arba įrenginys, parodome kaip jis veikia ir tik tada jį naudojame.

Vaikams, kaip ir suaugusiems, prieš gydant ėduonį arba šalinant negrįžtamai pažeistus pieninius dantis, naudojamas vietinis nuskausminimas. Atsižvelgiant į tai, mažesniems pacientams taikomos ir mažesnės vaistų dozės. Po nuskausminimo išvalomi ėduonies pažeisti danties audiniai ir dantys plombuojami, arba pašalinami grėsmę nuolatinių dantų užuomazgoms keliantys, stipriai sugedę pieniniai dantys. Jei pieninis dantis stipriai pažeistas ėduonies ir yra prasidėjęs jo nervo uždegimas, bet dantį reikia išsaugoti dar kelis metus, atliekamas danties kanalų gydymas.

Vaikų gydymo procedūros trunka iki 1 val.

Implantavimas

Prieš implanatvimą išsivalykite dantis. Jei jums suprotezuoti širdies vožtuvai arba sergate širdies ir kraujagyslių liga, vartojate vaistus, iš anksto informuokite jus gydantį gydytoją.

Jei jums buvo paskirti antibiotikai bakterinio endokardito profilaktikai, paskirtą antibiotikų dozę išgerkite 1-2 val. prieš procedūrą.

Implantuojant sukuriama atrama protezui, į kaulą įsriegiant titaninį šaknies protezą- implantą. Prieš operaciją gydytojas arba asistentė į raumenį suleis vaistų nuo skausmo ir tinimo, kurie mažina tinimą ir skausmą po procedūros. Tada atliekamas vietinis nuskausminimas, paciento veidas uždengiamas steriliu chirurginiu užklotu. Žandikaulio kaule paruošiama ložė implantui, į ją įsriegiamas implantas. Chiruginė žaizda užveriama siūnant. Jei žandikaulio kaulas yra stipriai sunykęs ir nėra pakankamai vietos implantui, gali reikėti pakelti sinuso dugną arba kaulą augmentuoti. Apie šią papildomą reikalingą procedūrą būsite informuotas iš anksto.

Procedūros metu pacientai yra pilnai sąmoningi. Po procedūros pacientai jaučiasi gerai, dažniausiai gali vairuoti, dirbti.

Implantavimas, priklausomai nuo klinikinės situacijos sudėtingumo, gali užtrukti nuo mažiau nei valandos iki 3 val. ir daugiau.

Dantų šalinimas

Prieš dantų šalinimą išsivalykite dantis. Jei jaučiate skausmą, 1-2 val. prieš procedūrą išgerkite jums paskirtų vaistų nuo skausmo (ibuprofeno, paracetamolio ar kt.).

Jei jums suprotezuoti širdies vožtuvai arba sergate širdies ir kraujagyslių liga, vartojate vaistus, iš anksto informuokite jus gydantį gydytoją.

Jei jums buvo paskirti antibiotikai bakterinio endokardito profilaktikai, paskirtą antibiotikų dozę išgerkite 1-2 val. prieš procedūrą.

Jei dantys stipriai pažeisti dantų ėduonies, yra labai paslankūs dėl periodontito, kelia bendrų sveikatos sutrikimų arba tolimesnis danties gydymas yra neracionalus, dantys šalinami, taip pagerinant sveikatą ir savijautą. Procedūros metu po nuskausminimo gydytojas chirurginiais instrumentais išjudins dantį ir jį pašalins. Jei raiščių jungtis tarp kaulo ir danties yra sukaulėjusi, dantis gali būti išjudinamas prieš tai pašalinant nedidelę dalį tarp ir aplink šaknis esančio kaulo.

Po pašalinimo išvalomi infekcijos pažeisti audiniai, pūliniai ir cistos. Jei pooperacinė žaizda didelė, ji gali būti siūnama chirurginiu siūlu, dedama tvarstomoji medžiaga (setonas).

Danties šalinimas, priklausomai nuo sudėtingumo, gali užtrukti nuo 15 min iki 1,5 val.

Burnos chirugija

Prieš bet kurią burnos chirurgijos procedūrą išsivalykite dantis. Jei jaučiate skausmą, 1-2 val. prieš procedūrą išgerkite jums paskirtų vaistų nuo skausmo (ibuprofeno, paracetamolio ar kt.).

Jei jums suprotezuoti širdies vožtuvai arba sergate širdies ir kraujagyslių liga, iš anksto informuokite jus gydantį gydytoją.

Jei jums buvo paskirti antibiotikai bakterinio endokardito profilaktikai, paskirtą antibiotikų dozę išgerkite 1-2 val. prieš procedūrą.

Papildomos burnos chirugijos procedūros (šaknies viršūnės rezekcija, chirurginis periodonto gydymas, danties vainiko prailginimas, retinuotų dantų šalinimas ir kt.) yra labai specifinės operacijos. Apie kiekvienos procedūros eigą ir reikalingus etapus jus informuos jūsų gydytojas. Visos chirurginės operacijos atliekamos su vietiniu nuskausminimu.

Skirtingos burnos chirurgijos procedūros gali užtrukti nuo 30 min. iki 2-3 val. Apie numatomą procedūros trukmę informuos ją atliekantis gydytojas.

Rentgeno nuotraukos

Prieš darant rentgeno nuotrauką, paprašysime nusiimti metalinius papuošalus (auskarus, plaukų seges, pakabukus ir grandinėles) bei plokšteles ar lanko atraminius protezus (“biugelius”).

Jei šiuo metu laukiatės, arba įtariate, kad laukiatės, informuokite savo gydytoją odontologą prieš darant rentgeno nuotrauką.

Jums bus uždėta speciali, rentgeno spinduliuotės nepraleidžianti liemenė. Tolimesnė eiga priklauso nuo daromos rentgeno nuotraukos:

  • jei bus daroma dentalinė (2-3 dantų) rentgeno nuotrauka, į burną, už danties bus įdėtas daviklis. Į daviklį nukreipiamas rentgeno aparatas, daroma nuotrauka. Duomenys iš aparato paverčiami skaitmenine nuotrauka.
  • jei bus daroma panoraminė (visos burnos) rentgeno nuotrauka, gydytojas padės užimti tinkamą stovimą poziciją rentgeno aparate. Ekspozicijos (nuotraukos darymo) metu aparatas suksis aplink jus 10-15 sekundžių. Duomenys iš aparato paverčiami skaitmenine panoramine nuotrauka.
  • jei bus daroma konusinio pluošto kompiuterinė tomograma, gydytojas padės užimti tinkamą stovimą poziciją rentgeno aparate. Ekspozicijos (kompiuterinės tomogramos darymo) metu aparatas suksis aplink jus 10-15 sekundžių. Duomenys iš aparato paverčiami kompiuterine tomograma.

Po procedūros nuotraukos lieka išsaugotos klinikos kompiuteriuose. Rentgenuo nuotraukų kopijos įrašomos į skaitmenines laikmenas ir atiduodamos pacientams. Pacientams pageidaujant, nuotraukos taip pat gali būti spausdinamos, siunčiamos el. paštu ar perduodamos kitais būdais.