Nuo taisyklingos neišimamų protezų priežiūros priklauso Jūsų dantų bei dantenų sveikata, protezų tarnavimo laikas.
- Maistas – venkite kramtyti labai kietą maistą, ypač bemetalės keramikos protezais. Tokie protezai gali skilti ir tapti nebetinkamais naudoti. Venkite vienu metu į burną dėti labai karšto ir labai šalto maisto (pvz. kava su ledais). Dėl staigaus medžiagų plėtimosi ir traukimosi protezai gali skilti.
- Higiena – protezuoti dantys valomi tuo pačiu dantų šepetėliu ir pasta, kaip ir sveiki dantys. Labai svarbu tinkamai išsivalyti po tiltiniais protezais. Jeigu gydytojas odontologas arba burnos higienistas jums paskyrė naudoti papildomas burnos priežiūros priemones, jas naudoti būtina, jei norite kad protezai tarnautų ilgai ir patikimai.
- Sportas ir laisvalaikis – sportuojant būtina dėvėti protezus apsaugančias plastikines kapas. Jeigu naktį arba dieną griežiate dantimis, dėvėkite kapą nuo bruksizmo (dantų griežimo).
- Kontrolė – tinkamam protezų tarnavimui ir priežiūrai užtikrinti, reikalingi vizitai pas gydytoją odontologą arba burnos higienistą bent kartą per metus. Šie apsilankymai reikalingi net ir tada, jei manote, kad su dantų protezais neturite didesnių problemų.
- Protezo lūžiai / atsicementavimas – jeigu protezas sulūžo arba atsicementavo, kreipkitės į dantį protezavusį gydytoją. Nebandykite protezų atgal priklijuoti patys naudodami klijus ar kitas priemones! Šios medžiagos nesuderinamos su žmogaus organizmu ir jų naudojimas burnoje gali turėti sveikatai ir gyvybei pavojingų pasekmių.
- Skausmas ir diskomfortas – jei protezas yra nepatogus ir sukelia skausmą, kreipkitės į dantį protezavusį gydytoją.