• Maistas – Pusvalandį po procedūros nevalgykite ir negerkite tam, kad sutvirtėtų laikinas danties užpildas (plomba). Jeigu jums buvo atlikta nejautra, nevalgykite, ko ji nepraeis- kramtydami galite susižaloti lūpas, skruostus arba liežuvį. Kol laikinas danties užpildas nepakeistas nuolatiniu, sugydytu dantimi nekąskite nieko kieto ar traškaus- dantis gali lūžti.
  • Laikinas užpildas – tarp kanalo gydymo etapų ir po kanalų gydymo laikinas danties užpildas būna hermetiškas (nepralaidus) iki 2 savaičių. Per šį laiką laikinas užpildas turi būti pakeistas nuolatiniu užpildu arba restauracija (kompozitine arba stiklojonomerine plombine medžiaga, stiklo pluošto kaiščiu). Normalu, kad per 2 savaites laikina plomba gali kiek nusidėvėti ir aptrupėti. Jei jaučiate diskomfortą dėl aštraus danties krašto arba visiškai iškrito laikian plomba, susisiekite su mumis. Jei taip atsitiko savaitgalį arba jūsų atostogų metu, prieš valgydami į danties ertmę įsidėkite vatos tamponėlį.
  • Higiena – gydomą dantį valyti ir prižiūrėti reikia įprastai, kaip ir kitus dantis, nebent kitaip nurodyta gydančio gydytojo.
  • Skausmas ir diskomfortas – po danties šaknų kanalų gydymo normalu jausti diskomfortą arba skausmą. Skausmas gali būti nuo silpno iki stipraus ir trukti nuo 2-3 dienų iki savaitės. Skausmo malšinimui vartokite gydytojo jums paskirtus vaistus. Jeigu skausmas nemažėja arba gydytojo paskirta vaistų dozė nepadeda, kreipkitės į mūsų kliniką.

Labai retais atvejais, esant agresyviai kanalų infekcjai, jaučiamas labai stiprus skausmas ir tinimas. Gali būti bloga bendra savijauta, krėsti šaltkrėtis. Tokiais atvejais nedelsiant kreipkitės į jus gydžiusį gydytoją odontologą – gali prireikti gydymo antibiotikais, atlikti nedidelį pjūvį dantenose kad palengvėtų skausmas ir tinimas. Jei taip atsitinka savaitgaliais arba švenčių dienomis, kreipkitės į artimiausią ūmios pagalbos skyrių:

Vilniuje – Žalgirio klinika, Žalgirio g. 115, I-V nuo 20 iki 8 val., savaitgaliais ir švenčių dienomis – visą parą.

Kaune

Klaipėdoje