Nuo taisyklingos išimamų protezų priežiūros priklauso Jūsų dantų bei dantenų sveikata, protezų tarnavimo laikas.

 • Diskomfortas is skausmas – Pradėjus nešioti naują išimamą protezą, pirmas 2 dienas galite jausti padidėjusį seilėtekį, pykinimą, gali būti sunku kalbėti. Per sekančias 3-5 dienas atsistato normalūs kramtymo judesiai, per 3-4 savaites prisitaiko raumenys, dalinai atsistato kramtymo pajėgumas ir kalba. Priprasti prie nuimamo protezo gali padėti specialios fiksavimo priemonės – pastos, pamušalai, milteliai, skysčiai.Jei protezai yra nepatogūs arba sukelia skausmą, kreipkitės į savo gydytoją. Prieš savo vizitą bent 6 valandas nešiokite protezą neišimdami- taip bus lengviau rasti skaudamą vietą ir pataisyti protezą.Pritaikytus protezus būtina nešioti nuolatos, nes po ilgesnės pertraukos jie gali būti nebetinkami naudoti.
 • Maistas – Moksliniais tyrimais nustatyta, kad išimamas protezas atstato apie 25% prarastų dantų kramtymo pajėgumų. Išimami protezai gali lūžti kramtant kietą maistą- gabalinį cukrų, riešutus ir pan., todėl tokio maisto reikėtų vengti.
 • Protezo valymas – Po valgio išimamas protezas valomas jį skalaujant po tekančiu šiltu vandeniu.
  Vakarais, prieš miegą protezą reikia išvalyti su šepetėliu ir dantų pasta be fluoro. Nakties metu protezas turi būti laikomas sausai.
  Protezas niekada neturėtų būti valomas ir skalaujamas karštu vandeniu- tai gali negrįžtamai sugadinti protezą.
  Protezo dėvėti naktį nerekomenduojama dėl neigiamo poveikio burnos gleivinei.
  Protezą rekomenduojama dezinfekuoti tam skirtais dezinfekuojančiais tirpalais.
 • Protezo pataisos – Burnos ertmės audiniai, esantys po protezu, laikui bėgant kinta, todėl plokštelinis protezas pasidaro nebetikslus ir gali slankioti ir kristi. Tokiu atveju gydytojas odontologas protezą gali perbazuoti, jei to atlikti neįmanoma- daromas naujas protezas.
  Jeigu lūžo protezas arba metalinė apkabėlė, kreipkitės į gydytoją odontologą- protezą kai kuriais atvejais dar gali būti įmanoma pataisyti. Netekus danties, į protezą galima įstatyti dirbtinį dantį vietoje pašalinto danties ir metalinę apkabėlę perkelti ant kito danties.
  Jei protezai yra fiksuojami ant implantų ir fiksuojantys elementai išdilo- kreipkitęs į protezavimą atlikusį gydytoją fiksuojančių elementų pakeitimui.
  Net jei protezas nekelia didesnių nepatogumų, pas gydytoją odontologą reikia apsilankyti praėjus 2 mėn. po protezavimo ir vėliau pakartotinai kas pusę metų protezų, dantų ir gleivinės patikrai.